_Z639387

Lid van Verdienste 2025; Wim Stege

Zondag 23 februari werd tijdens een zeer druk bezochte receptie bij Partycentrum Ensink in Weerselo voor Prins Joucke en Adjudant Bjorn ook het Lid van Verdienste 2025 bekend gemaakt. Elk jaar wordt er door de Garde van oud Prinsen onafhankelijk gestemd. Iemand komt in aanmerking voor deze eretitel wanneer men zich op een bijzondere wijze heeft ingezet voor de gemeenschap Deurningen.


Dit jaar kwam de eer ten goede aan Wim Stege. Wim is het sociale gezicht van Deurningen. Een rasechte vrijwilliger. Wim is zeer nauw betrokken bij het vertier van oude mensen, maar ook bij kleine kinderen waarvan rond 5 december het hart sneller gaat kloppen. Al vele jaren is Wim actief als “hulp” Sinterklaas voor de gemeenschap Deurningen. Bij vele intochten, sinterklaasvieringen en huisbezoeken is Wim aanwezig.


Ook de Plechelmus Harmonie kon rekenen op de hulp van Wim. In de periode van 1995 tot 2004 was Wim voorzitter van de Harmonie. Dit waren de jaren van grote successen. Zowel de Harmonie als de Slagwerkgroep zijn in deze periode Nederlands kampioen geworden. Bij het 50-jarig jubileum van de Harmonie maakte Wim deel uit van de jubileumcommissie. In dit kader is er een prachtig jubileumboek gemaakt. Wim mocht als lid van de jubileumcommissie dit boek overhandigen aan Theo Dalhoeven, de toenmalige voorzitter.


Ook heeft Wim onderdeel uitgemaakt van het kerkbestuur in Deurningen. Van 1995 tot 2003 als vice-voorzitter. En in deze zelfde periode was Wim ook lid van het clusterberaad, het samenwerkingsverband van de kerkbesturen van de parochies Weerselo, Rossum, Deurningen en Saasveld.


Naast deze werkzaamheden heeft Wim ook onderdeel uitgemaakt van het Comité Mijn Deurningen 2030. In dit kader is er een visieplan ontwikkeld door een commissie van verschillende leeftijden hoe Deurningen er in 2030 uit zou moeten zien. Dit plan is de basis voor vele acties die momenteel worden uitgerold om Deurningen ook in de toekomst een dorp te laten zijn voor jong en oud. Dit gebeurd onder het motto:

Wi’j bint Deurningen, wi’j goat d’er veur.


Ook heeft Wim een rol gehad bij het jubileum van 350 jaar Deurningen. Wim had een actieve rol in het jubileum comité die zorg heeft gedragen voor de organisatie van de activiteiten.


Daarnaast heeft Wim een actieve rol gehad bij de organisatie van de Dorpsquiz. Wim had hier de functie van secretaris en stond bekend als de aanjager van deze groep. Mede dankzij Wim is deze Quiz een groot succes geworden. Gezien de vele positieve reacties krijgt dit ongetwijfeld een vervolg.

Daarnaast was Wim betrokken bij de zogenaamde lichtjestocht in ons mooie dorp Deurningen.

Ook is Wim actief als Burgerhulpverlener; als het nodig is dan kunnen mensen rekenen op zijn hulp.


Sinds 2016 maakt Wim deel uit van de impulsgroep Deurningen. Hier is Wim met name verantwoordelijk voor de culturele agenda. Het jaar 2025 wordt in dit kader een bijzonder jaar. In het jaar van de 80-jarige bevrijding zet de werkgroep culturele agenda een mooi programma neer voor het dorp Deurningen.

Ook is Wim actief bij de brede inzetbaarheid van het kerkgebouw.

Daarnaast is Wim actief bij Sint Maarten. Samen met zijn vrouw Annie zorgt hij voor vertier bij de oudere mensen. Hier is Wim actief op de rolstoelbus. Naast het vervoer op de bus zorgt Wim er ook voor dat de bewoners worden vergezeld op de duo- of rolstoelfiets. Vele uren heeft Wim hier al aan besteed en hopelijk blijft Wim dit nog vele jaren doen.


Mede door al dit vrijwilligerswerk heeft Wim de erespeld, die hoort bij het lid van verdienste 2025 meer dan verdiend.

Deel dit bericht